Kategoriler
Logo Tasarımı ile Markalaşma
22.06.2024
Marka yönetimi aslında içerisinde itibar ve deneyim bulunduran bir algı yönetimidir. Logonun görevi ise etrafınızdaki yüzlerce marka dağınıklığı arasında firmanızı mümkün olduğunda zorlayıcı bir strateji kullanarak öne çıkartmaktır.
Baskılı Bant ile Paketlerin Sosyal Medyada Açılmasını Cesaretlendirmek !
31.03.2024
Gönderi paketlerinin açılması günümüzde evrim geçirmiş olup artık müşterinin gönderilen ürünü incelemesi dışında farklı bir yer edinmiştir. Baskılı bantlar ise bu açılış anının dışarıya anlatımında büyük bir öneme sahiptir. Paketi açarken rengiyle, yazısıyla, logosuyla beklenti ve heyecan yaratabilen bir baskılı koli bandı bu açılışı estetik ve alıcının hafızasında yer edinecek bir ana çevirebilir.
Yeni Kullanıcılar için Baskılı Bant Tasarımında Püf Noktalar
06.03.2024
Taptaze bir kahve, bir endüstriyel parça ya da güzellik malzemeleri satışı yapıyor olabilirsiniz ama baskılı bandı kullanmak istemenizin nedeni paketinizi alan ya da gören kişilerin sizi hatırlaması değil midir? İlk başta bandınız üzerinde olması gerekenleri kafanızda canlandırmak zor oluyorsa size biraz yardımcı olabilir, fikir verebiliriz.
Baskılı Bant Üzerinde QR Kod Kullanmak Size Neler Kazandırabilir?
06.03.2024
“Quick Response – Hızlı Cevap” QR kodları kare şeklinde, bilgi içeren ve taranabilen barkodlardır. 1990’ların ortalarından itibaren kullanımı başlamışsa da akıllı telefon çağına kadar kullanım açısından gerekli ivmeyi kazanamamıştır. 2020 senesinde pandeminin vurması ile de “dokunmadan iletişim” sağlaması açısından bütün endüstriyel sektörlerin gözbebeği olmaya başlamıştır. Günümüzde ise QR kodları ambalaj sektöründe pazarlamaya yönelik çevrimiçi ve çevrimdışı medya arasındaki aralığı kapatmakta oldukça büyük fayda sağlamakta ve bunu çok ta ekonomik olarak sunmaktadır.
Manuel / Power / Super Power Streç Filmler
04.03.2024
Streç film ürün, kutu ve paletlerin sarılmasında kullanılan ince ve elastik bir plastik malzemedir. Ortam nemi, çizilme ve hasardan koruma dışında nakliye sürecinde paletlerin düzgün bir şekilde varış noktasına ulaşmasını da sağlayan streç filmlerde elastikiyet yüzdesinin değişimi ile kullanım alanları da farklılaştığı için kullanıcılar genelde ürün ya da paletlerin sarılmasındaki hız ve/veya yöntemi temel alarak streç film seçimlerini gerçekleştirirler.
Baskılı Bant ile Marka Tanınırlığını Yükseltmek
28.02.2024
Günümüzde güçlü ve akılda kalan bir marka yaratmak pazarlama açısından oldukça önemlidir. Markalaşma ayrıca müşterinin satın alırken ki karar perspektifi açısından da güçlü bir etki bırakır. Bu nedenle firmalar reklam harcamalarına yönelmekte ve büyük bütçeler ayırmaktadır. Baskılı koli bantları ise kargo dağıtım zinciri dahil birçok farklı noktada marka tanıtımını güçlendirme ve potansiyel bir iletişim fırsatı yaratma konusunda eşsiz ve ekonomik bir seçimdir.
Hot Melt veya Akrilik, Hangisini Tercih Edelim?
28.02.2024
Koli bandı farklı endüstriyel uygulamalarda ürün kutu ve/veya karton kolilerinin nakliye ya da depolama amacı ile güvenle kapatılmasında kullanılan çok yönlü, vazgeçilmez ve sağlam bir araçtır. Tüketiciler tarafından ev ortamında kullanıldığı gibi ofis, depo ve fabrikalar gibi ticari işletmelerde de kullanılır.
Streç Film Kalınlık Seçimindeki Faktörler
27.02.2024
Bir lojistik deposu, dağıtım merkezi ya da küçük ölçekli bir işletme de olsanız streç film paletlenmiş ürünleri sarmak, kutuları bir arada tutmak ve korunmalarını sağlamak açısından elinizin altındaki en önemli ve kullanışlı unsurlardandır.